Tworzywa sztuczne są materiałem szeroko wykorzystywanym w branży spożywczej. Zapewniają bezpieczeństwo żywności i ograniczają jej marnowanie. Alarmującym zjawiskiem jest jednak generowanie coraz większych ilości odpadów z tworzyw sztucznych oraz ich uwalnianie do środowiska.
Wprowadzenie zmian na poziomie unijnym i skuteczna realizacja planu wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym jest możliwa m.in. w przypadku zwiększenia zawartości tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu w opakowaniach produktów spożywczych. W związku z tym Komisja Europejska zdecydowała się na uchwalenie rozporządzenia 2022/1616. Warto dowiedzieć się jakie zmiany, szczególnie istotne z punktu widzenia podmiotów działających w sektorze spożywczym, wdraża przedmiotowe rozporządzenie.
Zapraszamy do lektury artykułu pt. „Nowe regulacje dot. recyklingu tworzyw sztucznych do kontaktu z żywnością – abstrakt artykułu” autorstwa mgr inż. Kingi Krent, specjalisty ds. prawa żywnościowego, który ukazał się na łamach portalu FoodFakty: https://foodfakty.pl/nowe-regulacje-dot-recyklingu-tworzyw-sztucznych-do-kontaktu-z-zywnoscia-abstrakt-artykulu