Suplement diety czy wyrób medyczny – jak prawidłowo zaklasyfikować produkt do danej kategorii, a następnie wprowadzić go do obrotu?

Czasami odpowiednie zaklasyfikowanie danego produktu do właściwej kategorii może stanowić niemałe wyzwanie. Rynek zarówno suplementów diety, jak i wyrobów medycznych rozwija się niezwykle dynamicznie. Przedsiębiorcy, chcąc dostosować się do specyficznych oczekiwań konsumentów, niejednokrotnie modyfikują receptury swoich produktów, zmieniając ich właściwości lub postać. Co tym samym, generuje niekiedy problem z odpowiednią kwalifikacją nowopowstałego produktu.  Granica między suplementem diety a wyrobem medycznym potrafi być czasami naprawdę rozmyta.

Ustalenie odpowiedniego statusu jest jednak kluczowe. Suplementy diety i wyroby medyczne regulowane są przez zupełnie odmienne przepisy prawne. Oznacza to, że w zależności od danej kategorii różnić będą się ich etykiety czy sposób wprowadzania na rynek.

Zapraszamy do lektury artykułu pt. „Suplement diety czy wyrób medyczny – jak prawidłowo zaklasyfikować produkt do danej kategorii, a następnie wprowadzić go do obrotu?” autorstwa mgr inż. Kingi Krent, specjalisty ds. prawa żywnościowego, który ukazał się na łamach portalu FoodFakty:

https://foodfakty.pl/suplement-diety-czy-wyrob-medyczny-jak-prawidlowo-zaklasyfikowac-produkt-do-danej-kategorii-a-nastepnie-wprowadzic-go-do-obrotu-abstrakt-artykulu